טיפלה

מגע- הצורך הכי קיומי לחיים. עבור תינוקות זהו צורך ממש השרדותי.  ונכון, כמעט כל פעולה שאנחנו עושים עם התינוק מערבת מגע- האכלה, החתלה, אמבטיה, חיבוקים ונשיקות.. ובכל זאת, יש הבדל מהותי בין המגע הזה, לבין המגע שאנו מציעים במהלך העיסוי.

כאשר השפה ומיומנויות התקשורת לא מפותחות, החוויות החושיות אותן חווה התינוק על עורו הן אלה שמעצבות את האופן בו הוא תופס את העולם ומשפיעות על עולמו הנפשי. ואווו… איזו השפעה עצומה נכון?

הרבה מחקרים ומאמרים נכתבו על חשיבות המגע, על ההשפעות שלו על כל מערכות הגוף- על מערכת העצבים, על המערכת ההורמונלית, מערכת העיכול ואפילו מערכת המחשבות והרגשות. אבל הכוח שבמגע הרבה יותר גדול מזה.

דמיינו את הרגע הזה- אתם מתיישבים מול התינוק, רק את.ה והוא. כל רעשי הרקע נרגעים והרגעים האלה בהם אתם עוברים על כל חלקי הגוף מספרים לו את כל מה שהוא צריך לדעת- שהוא אהוב ומוגן ובטוח. ברגעים האלה ממש נוצר הדבק הזה בינך ובינו, ה- “bonding” . הדבק הזה שהופך את הקשר בינכם לבלתי נפרד ובלתי אמצעי. זהו הבסיס עליו תרקמו את ההבנה, את החמלה, את האהבה. זוהי הדרך שלכם להגיד לו שתמיד תהיו כאן עבורו.

וזה זמני וזה מה שהופך את זה לכל כך קסום. כי עוד מעט המגע הזה יהפוך למביך, יתחלף במילים, בשיחות מורכבות, בטפיחה על השכם. אלא שגם אז, אותו חוט בלתי נראה של קשר יעבור בינכם. ותהיה ידיעה ברורה, זכרון תאי עמוק של אותן ידיים אוהבות. מגע זו שפה ואני מזמינה אותכם להיכנס לתהליך וללמוד לדבר ולהרגיש את העוצמות שבה.

...אולי יעניין אתכם גם

דילוג לתוכן